Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vimperská Lvíčata přivezla ze Soběslavi 8. místo.

13. 4. 2010

                 Dne 10. dubna 2010 se nejmenší vimperští fotbalisté, kteří si říkají Lvíčata, zúčastnila Velikonočního halového turnaje přípravek ročníku 2003 a mladší, který uspořádal tým FK Rašelina Soběslav v místní sportovní hale.

Kromě dvou domácích týmů a týmu z Vimperka se tohoto turnaje ještě zúčastnily družstva FK Spartak MAS Sezimovo Ústí, Lokomotiva Veselí nad Lužnicí, FK Meteor Tábor, SK Dynamo České Budějovice a SK Větrovy.Obrazek

                Týmy byly nalosovány do dvou skupin, kdy vimperská Lvíčata odehrála skupinu „B“, ve které se postupně utkala se soupeři z SK Větrovy, FK Meteor Tábor a FK Rašelina Soběslav „A“. Po odehrání skupin se vítězové utkali o prvenství v turnaji, druzí o 3-4 místo, třetí ve skupině o 5-6 místo a poslední ve skupinách si to rozdali o 7-8 místo.

                Vimperští benjamínci celkově na turnaji odehráli čtyři zápasy, kdy všechny tři zápasy ve skupině shodně prohráli 0:3. Ikdyž ve skupině skončila Lvíčata poslední, jejich výkon tomu úplně nenasvědčoval, protože minimálně dvě utkání ve skupině byla vyrovnaná. V těchto utkáních rozhodovala koncovka a také to fotbalové štěstíčko, které se od Lvíčat odklonilo, protože v zápase s týmem FK Rašelina Soběslav „A“ jenom Martin Matoušek nastřelil dvakrát tyč a jednou břevno soupeřovi brány. V zápase s týmem SK Větrovy se zase nepodařilo protlačit míč do soupeřovi branky a to i přes to, že polovina brány byla odkrytá.

                Prohry ve skupině odsoudily Lvíčata k utkání o 7-8 místo, ve kterém nastoupily proti mužstvu SK Dynamo České Budějovice. Tento zápas začal pro Lvíčata dobře, když po ose Willmann – Benda – Matoušek zakončil poslední jmenovaný tak, jak jsou od něj trenéři zvyklý na tréninku a poslal Lvíčata do vedení. Ale toto vedení Lvíčata neudržela dlouho a po menší chybě v obraně soupeř z Českých Budějovic vyrovnal. I nadále však Lvíčata pracovala a snažila se strhnout vítězství na svou stranu, ale soupeř měl opět větší štěstí a nechytatelnou střelou v závěru zápasu rozhodl o svém vítězství a odsoudil tak Lvíčata k 8. místu na turnaji.

  Obrazek              Lvíčata, přestože na turnaji skončila poslední, určitě ostudu neudělala, odehrála své a to na co v současné době mají. Na druhou stranu je nutno uvést, že fotbalisté z Vimperka měli mezi sebou pouze tři hráče ročníku 2003, když dvě opory týmu a to Jakub Kováč a Robin Kliment se nemohli turnaje z důvodu nemoci zúčastnit, zbytek hráčů byl ročník 2004 a 2005. Přesto však podali všichni pěkný výkon, za který také od pořádajícího klubu obdrželi medaile, pohár a další věcné ceny, se nemusejí stydět.

                Další program vimperských Lvíčat teď bude trénink a příprava na konec měsíce května, kdy se během tří týdnů a to od 22.05-05.06.2010 zúčastní dvou turnajů, které pořádá tým SK Větrovy, kde jsou již přihlášeny takové týmy jako ZVVZ Milevsko, SK Prostějov, Bohemians 1905, FK Dukla Praha, SK Benešov, Admira Praha a dne 29.05.2010 Lvíčata ve spolupráci s fotbalovým oddílem TJ Šumavan Vimperk pořádají turnaj s názvem Šumava Cup 2010, kde jsou již přihlášeny týmy jako je SK Dynamo České Budějovice, FK Spartak MAS Sezimovo Ústí, Lokomotiva České Budějovice a další.